• Witaj na Popelince
  • Gramy
  • Pstrykamy
  • Nie narzekamy
  • Enjoy
  • 😁
  • 0 głosów - średnia: 0
#1
Playstation Plus
[Obrazek: psplus.jpg]
Co to jest PlayStation Plus?
Usługa PlayStation Plus to usługa członkostwa, którą można kupić w PlayStation Store i która daje dostęp do fantastycznych funkcji, dzięki którym można:
Bezpłatnie stworzyć swoją kolekcję gier od zaraz zawierającą ponad 45 gier w ciągu roku.
Wypróbowywać gry, korzystając z 60-minutowego testowania pełnych wersji.
Otrzymywać duże rabaty na szeroką gamę materiałów z PlayStation Store.
Bezpłatnie pobierać dziesiątki awatarów premium i motywów dynamicznych na system PlayStation 3.
Mieć wcześniejszy, priorytetowy dostęp do demonstracyjnych wersji gier i wersji próbnych beta.
Korzystać z wyjątkowych funkcji, takich jak Automatyczna aktualizacja i Dysk internetowy.
Ile kosztuje członkostwo w PlayStation Plus?
Roczne członkostwo w PlayStation Plus kosztuje 195 PLN, a członkostwo 90-dniowe — 59 PLN.

Czy członkostwo w PlayStation Plus jest ograniczone wiekowo?
Aby móc kupić członkostwo w PlayStation Plus, trzeba mieć ukończone 18 lat.

Co to jest „Testowanie pełnej wersji"?
Testowanie pełnej wersji na ogół umożliwia pobranie 60-minutowych wersji próbnych wybranych gier i bezpłatne granie w nie przez określony czas. Postępy w grze zostaną zapisane, a zdobyte podczas gry w wersję próbną trofea pozostaną odblokowane, jeśli po okresie próbnym gracz zakupi grę.

Co się dzieje w momencie zakończenia czasu dostępnego na testowanie pełnej wersji?
Gdy upłynie wyznaczony okres próbny, materiały nie będą już dostępne i nie będzie można w nie grać. Aby kontynuować grę, należy wybrać pełną wersję gry i kupić ją w PlayStation Store. Postępy dokonane w czasie Testowania pełnej wersji zostaną zapisane, a zdobyte trofea będą odblokowane po dokonaniu zakupu.

Co to jest „Automatyczna aktualizacja"?
Po aktywowaniu funkcji Automatycznej aktualizacji aktualizacje oprogramowania systemowego i aktualizacje gier (poprawki) będą pobierane automatycznie do systemu PlayStation 3, pozwalając na korzystanie z nich przy następnym użyciu systemu PS3.
Jednocześnie trofea i dane gier będą automatycznie synchronizowane i zapisywane w PlayStation Network. Aby włączyć funkcję Automatycznej aktualizacji, przejdź do menu Ustawienia > [Ustawienia systemowe] w menu XMB™ systemu PlayStation 3.

Czym jest dysk internetowy?
Dysk internetowy umożliwia przechowywanie cennych danych z gier w chmurze online i pobieranie ich z innego systemu PS3™ — to idealne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowej danych albo kontynuowania gry u znajomego. Dostęp do dysku internetowego można uzyskać, wybierając opcję Gra > [Narzędzie do obsługi zapisanych danych (PS3™)] w menu XMB systemu PlayStation 3.

Czy dysk internetowy obsługuje gry PSP, PS one Classics, PS2 Classics i dodatki PSP?
Nie. Dysk internetowy można wykorzystywać wyłącznie do kopii zapasowych danych gier na system PS3.

Dlaczego nie mogę pobrać moich danych gier?
W przypadku niektórych gier ich wydawcy decydują się na wykorzystywanie plików zabezpieczonych przed kopiowaniem dla danych gier. Dostęp do takich plików jest możliwy przez dysk internetowy tylko raz na 24 godziny.

Czy członkostwo w PlayStation Plus można przenieść na inne konto Sony Entertainment Network, w tym na konto podrzędne?
Nie. Po zakupieniu członkostwa w PlayStation Plus nie można przenieść go na żadne inne konto, w tym na konto podrzędne.

Na ilu systemach mogę korzystać z mojego członkostwa w PlayStation Plus?
 

Członkostwo jest ważne w każdym aktywowanym systemie, w tym systemach PlayStation 3 i PSP. Z pobranych materiałów można korzystać zarówno w systemie PS3, jak i PSP, pod warunkiem, że są one zgodne z każdym z tych systemów.
PlayStation Plus nie można kupić za pośrednictwem PlayStation Store w systemie PSP ani w programie Media Go w komputerze, a funkcje Testowanie pełnej wersji oraz Automatyczna aktualizacja nie są dostępne w systemie PSP.

Czy do opłacenia członkostwa w PlayStation Plus mogę wykorzystać karty do PlayStation Network?
Tak, wszystkie metody pozwalające na kupno materiałów z PlayStation Store mogą zostać wykorzystane do zakupienia członkostwa w PlayStation Plus.

Czy muszę zarejestrować kartę kredytową, aby zostać członkiem PlayStation Plus?
Zarejestrowanie karty kredytowej w celu kupna członkostwa w PlayStation Plus nie jest konieczne. Zalecamy jednak, by to zrobić — w ten sposób będzie można skorzystać z funkcji automatycznego odnawiania.

Na jakich zasadach można zrezygnować z członkostwa w PlayStation Plus?

Członkostwo można anulować w dowolnym momencie za pośrednictwem opcji Zarządzanie kontem w PlayStation®Network w menu XMB systemu PS3 lub dzwoniąc do centrum obsługi klienta — szczegółowe informacje znajdują się pod adresem eu.playstation.com/contact. Jeżeli prawo lokalne nie przewiduje inaczej, anulowanie następuje na koniec bieżącego okresu członkowskiego, członek nie otrzymuje zwrotu żadnych poniesionych opłat członkowskich.

Co się stanie, jeśli przypadkowo usunę materiały związane z PlayStation Plus z mojego systemu lub zechcę je pobrać ponownie?
W większości przypadków, jeśli materiały są nadal dostępne do pobrania z PlayStation Store, można je pobrać ponownie. Materiały w ramach Testowania pełnej wersji mogą jednak zostać pobrane tylko raz.

Czy utracę pozostały okres członkostwa, jeśli wcześniej odnowię subskrypcję?

Nie. Nowy okres członkostwa zostanie dodany do aktualnego, np. jeśli zakupisz roczne członkostwo na 10 dni przed zakończeniem aktualnego, nowe członkostwo będzie ważne przez 375 dni.

Czy przed zakupieniem kolejnego członkostwa w PlayStation Plus muszę czekać, aż moje obecne członkostwo straci ważność?
Nie. Nowe członkostwo można zakupić w dowolnym momencie. Dodatkowo zalecamy zarejestrowanie danych karty kredytowej, aby skorzystać z funkcji automatycznego odnawiania i aby nie przegapić żadnej ze wspaniałych korzyści, które zapewnia PlayStation Plus.

Gdzie mogę zobaczyć, ile dni pozostało do końca członkostwa w PlayStation Plus?
Liczbę dni do końca obecnego okresu członkostwa można zobaczyć, przechodząc do PlayStation®Network > [Zarządzanie kontem] > [Zarządzanie transakcjami] > [Lista usług] > [PlayStation®Plus] w menu XMB systemu PlayStation 3.

Czy stracę dostęp do moich gier PlayStation Plus, jeśli moje członkostwo wygaśnie?

Można zatrzymać materiały, za które zapłacono dodatkowo poza opłatą członkowską, takie jak gry pobrane w specjalnej ofercie cenowej i można grać bezpłatnie we wszystkie pobrane gry tak długo, jak długo pozostaje się członkiem PlayStation Plus.

Czy będę mieć dostęp do gier PlayStation Plus, jeśli odnowię moje członkostwo po terminie jego wygaśnięcia?

Tak. Po odnowieniu członkostwa będziesz mieć dostęp do gier PlayStation Plus. Zalecamy skorzystać z funkcji automatycznego odnawiania, aby niczego nie przegapić.Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości